Eselame alejkum ue rahmetullahi ve berekatėhu,

Paqja dhe meshira e allahut qofshin mbi ju dhe familjet e juaja, e pershendetjet edhe selamet ja dergojme profetit tone te fundit,drites njerzimit Muhamedit Selallahu alejhi ve selam,familjes se ti,shokeve te ti dhe te gjith besimtareve musliman qe e ndjeken rrugen e ti deri ne diten e gjykimit.

Njoftojm tė gjithė dėgjuesit tanė se nga data:28/06/2014 deri me datė 01/09/2014 i tėr Staffi i www.radiomergimi.com do jem nė pushime pėr hirė tė muajit te madhėrishėm tė Ramazanit.

I tėr staffi realizues i Radio Mėrgimit tė gjithė besimtarėve Musliman ju uron Axherim tė lehtė,dhe tė pranuar te Zoti i madhėruar all-llahu Xhele Shanuhu.

Gjithashtu njoftojm dėgjuesit tanė se muji i Madhėrishėm tė Ramazanit nė valet tona do e pėrciellim me dėgjimin e Ilahive me tė bukura Islame po ashtu edhe Ligjeratave tė ndryshme nė bashkpunim me Radion e parė Islame www.radio-udhezimi.com